W E B G L O B E

W S P A R C I E
I T

Przestało działać

Posiadając stronę internetową nalezy dbać o jej treść wizualną i techniczną, aktualizować, dodawać nowe treści, instalować rozszerzenia, Wyobraźmy sobie, że jakieś rozszerzenie na którym bazuje strona od grudnia 2019 przestaje być wspierana czyt. Flash. Oczywiście możesz "kupić" drugą stronę i znowu płacić tysiące zł. Możesz również samemu zagłębiać się i starać się stworzyć coś samemu, tylko są sytuacje kiedy zwyczajnie sobie nie poradzisz.

Responsive website Mobile web resolution Responsywne strony internetowe | Mobile first | strona źlę się wyświetla na telefonach | Strona internetowa na pod telefon

Najczęstsze problemy klientów:

01

HTTPS

Przez brak certyfikatu SSL, strona może być odrzucana przez przeglądarki.

więcej
Zabezpieczenie sklepu internetowego
02

404 Not Found.

Błędy 404 są niestety nieodzowną częścią internetu.

więcej
03

Przestało działać

Coś zostało zmienione i strona nie wygląda tak jak powinna.

więcej
04

Mobile First

Wygrywają telefony i to My musimy się dostosować.

więcej
Mobile First responsywne strony www
05

Brak statystyk

Często nie zdajemy sobie sprawy jak wiele kluczowych informacji nas omija.

więcej
Google analitycs zbieranie informacji przez stronę

Zwykła literówka

Zmiany tekstu, dodawanie obrazów, dodawanie kolejnych zakładek i wiele wiele innych.

Czasem próbujemy sami coś dodać do naszej strony, nawet zwykły tekst i coś możemy kliknąć, nawet niechcący dodać spację w miejscu którym byśmy nie chcieli i nasza strona może nie działać wcale.

Zwykła aktualizacja wtyczki może spowodować potężną awarię całego serwisu. My jako agencja również popełniamy błędy, jedyna różnica jest taka, że popełniliśmy ich 10 000 razy więcej :) i znamy już rozwiązanie probelmu.

Niektóre zakładki nie działają

HTTP 404 , 404 Not Found , 404 , Page Not Found lub Server Not Found

Kod błędu odpowiedzi HTTP wskazującego na to, że klient jest w stanie komunikować się z serwerem

Błąd 404 jest często zwracany, kiedy strona została przesunięta w inne miejsce lub usunięta. W pierwszym przypadku lepiej użyć odpowiedzi 301 Moved Permanently, która może być ustawiona w większości serwerów, lub przez URL rewriting.

W drugim przypadku odpowiedź powinna brzmieć 410 Gone. Ponieważ te dwie opcje wymagają specjalnej konfiguracji serwera, większość stron internetowych nie używa ich.

Error 404 Wordpress

Szyfrowana wersja protokołu HTTP

Jak działa Certyfikat SSL?

W przypadku stron WWW, które nie korzystają z certyfikatu SSL formularze oraz inne informacje przesyłane są do serwera przez sieć Internet otwartym tekstem, który stosunkowo łatwo przechwycić (szczególnie w sieci lokalnej).

Jeśli serwer WWW ma zainstalowany certyfikat SSL do komunikacji z przeglądarką, wówczas informacja w obie strony (między serwerem WWW, a przeglądarką internetową) przesyłana jest przez sieć w sposób zaszyfrowany - co znacznie utrudnia zarówno przechwycenie jak i odczytanie "krzaczków" przez potencjalnego złodzieja danych.

cytat artykułu home.pl link
Zabezpieczenie SSL strony internetowej

Dopasowywanie strony do każdego urządzenia

Jak działa responsywność naszej strony/sklepu internetowego?

Ponad 60% użytkowników naszej strony bądź sklepu internetowego pochodzić będzie z urządzeń mobilnych - każdy z nas nosi telefon który posiada moc obliczeniową przeciętnego komputera 5 lat temu.

Kiedyś strony internetowe potrzebowały dwóch wersji, nadal jest to częsta metoda przykładem może być facebook. Natomiast mając stronę internetową w formie wizytówki naszej firmy, strona responsywna powinna w zupełności wystarczyć.

Dotrzyj do swoich odbiorców.

W czym mogą nam pomóc statystyki?

Nie zdajemy sobie sprawy z ilości odwiedzin i rejonów z których pochodziły łącza na naszą stronę internetową.

Możemy bardziej precyzować nasze działania marketingowe aby docierać do docelowej grupy odbiorców.
Statystki odświeżane są codziennie więc możemy śledzić, czy nasza reklama dociera do potencjalnych odbiorców czy ginie w eterze.

Analiza rynku strona internetowa